Japon gazetecinin son görüntüleri

22 Ağustos 2012
Japon gazetecinin son görüntüleri

Suriye’nin Halep kentindeki çatışmaların ortasında kalarak hayatını kaybeden Japon savaş muhabiri Mika Yamamoto ‘nun son görüntüleri ortaya çıktı.

Yamamoto’nun çalıştığı Japon haber ajansı Japan Press tarafından yayınlanan görüntülerde, 45 yaşındaki gazeteci beraberindeki meslektaşlarıyla birlikte bombardımana maruz kalan bir mahalleye giderken görülüyor. Gazetecileri taşıyan araçta, üç gündür kendisinden haber alınamayan El Hurra muhabiri Beşar Fehmi Kadumi ‘nin de olduğu görülüyor. Filistinli gazeteci Kadumi’nin Türk ekip arkadaşı Cüneyt Ünal’ın da aynı araçta olduğu tahmin ediliyor. Ancak kameraman Ünal videoda gözükmüyor. Videonun son saniyelerinde duyulan silah seslerinin ardından görüntü kesiliyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Virginia merkezli El Hurra televizyonu, Kadumi ve Ünal’dan pazartesi gününden bu yana haber alınamadığını açıklamıştı. ABD hükümeti tarafından finanse edilen El Hurra’nın haberine göre, gazetecileri taşıyan aracın şoförü, kendilerine Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları gibi giyinen kişilerce saldırıldığını söyledi. ÖSO ise Ünal ve Kadumi’yi rejim yanlısı Şebiha milislerinin kaçırdığını iddia etti.

Etiketler :

Kullanıcı Yorumları


Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Benzer Haberler


Sağlık Bakanlığı’na 10 bin yeni personel
02 Ocak 2014, Yorum Yapılmamış
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun esnaf ziyareti
02 Ocak 2014, Yorum Yapılmamış
İsmet Yılmaz’dan bedelli açıklaması
07 Aralık 2013, Yorum Yapılmamış
Köprülerdeki ücretsiz geçiş sona erdi
22 Ağustos 2012, Yorum Yapılmamış
Erdoğan teyzesinin cenazesinde konuştu
22 Ağustos 2012, Yorum Yapılmamış